22.10.2019 Fotogalerie v novém

Pro všechny, kteří se zajímají o dění v DDM Milevsko, jsme doplnili naši fotogalerii.

04.09.2019 LT MOZOLOV 2020

LT Mozolov předběžná rezervace I. termín: 5.-11.7.2020, hlavní vedoucí Zdeňka Slabová bližší informace: tel. 777 339 923, email. slabova@ddmmilevsko.cz II. termín: 12. - 18. 7. 2020, hlavní vedoucí Kateřina Štolzová bližší informace: tel. 777 339 990, email. zelene@ddmmilevsko.cz

02.09.2019 AEROBIK - NOVINKA

Aerobik je dynamický a zábavný sport zaměřený na rozvoj hrubé motoriky, na zvýšení úrovně vytrvalosti a výkonnosti a na posílení činnosti oběhové soustavy. Máte-li dítě, které se rádo hýbe na rychlou taneční hudbu, pak je pro něj kroužek aerobiku ten pravý. Aerobik je vhodný pro děti všech věkových kategorií. Naši zkušení lektoři se věku dětí přizpůsobí a přichystají pro ně skvělé hodiny plné rytmu a zábavy.

DALŠÍ ÚSPĚCH „MLADÝCH ZÁCHRANÁŘŮ“ Z DDM MILEVSKO

17.06.2019 Děti z kroužku „Mladý záchranář“ opět získaly cenný kov. Na druhém krajském finálovém kole soutěže Mladý záchranář v akci. Tato zážitková soutěž je vyvrcholením celé sezóny. Koná se pouze pro 7 nejlepších týmů z celého JČ kraje. Probíhá v prostoru hasičského areálu v Českých Budějovicích. Soutěžní týmy se zde staly součástí fiktivního zásahu a ocitly se jako záchranáři na místě požáru nebo jiné mimořádné události, při které museli správně zasáhnout, pomoci zraněným, ochránit postižené, vyšetřit co se stalo a určit pachatele. Součástí soutěže byla i stanoviště policistů. Zde soutěžící museli prokázat znalost názvosloví policejních pomůcek a dopravních značek, uspět ve střelbě na terč a splnit fyzické prověrky. I přesto, kdy tým DDM Milevsko poprvé soutěžil za starší žáky II. stupně ve složení žáků 6 tříd, obstál v konkurenci soutěžících z osmých a devátých tříd. Tým ve složení Čepp, Dvořák, Volf, Šedivý a Matějková pod pedagogickým vedením Ing. Dvořáka obsadil krásné třetí místo a přivezl si nádherný zážitek.

Mladí záchranáři z DDM Milevsko se následně zúčastnili krajského kola soutěže zdravotníků ČČK v Táboře, kam se nominovali vítězstvím z písecké okresní soutěže. Pětičlenný tým (Hůlová, Kukačková, Peterková, Dvořák, Koutníková) opět pod vedením Ing. Dvořáka, instruktora ČČK zde absolvoval obtížnou a náročnou soutěž, která prověřila hranice jejich psychických i fyzických sil – záchrana tonoucího člověka, resuscitace a transport raněného, zvládnutí obvazové techniky, ošetření vnitřního krvácení, úraz elektrickým proudem, šokový stav. Poslední a rozhodující stanoviště, kde se nacházela postřelená osoba, osoba s řeznou ránou v bezvědomí a agresor při vědomí, znamenalo pro tým díky nejasnému výkladu standardů první pomoci ze stran rozhodčích, konec nadějím na postup do celostátního kola a umístění na medailových pozicích. I přes tuto hořkou příchuť si tým odvezl obrovskou zkušenost a nezapomenutelný zážitek.

Většina členů týmu bude nadále pokračovat na pozicích asistentů instruktorů první pomoci a asistentů maskérů Českého červeného kříže.  Vždyť již dnes jsou šikovnější než někteří jejich dospělí kolegové.

Vedoucí ZÚ „Mladý záchranář“ Ing. Karel Dvořák