Novinky

03.06.2019 Přihlašování na zájmové kroužky již spuštěno

Od 3. června 2019 je spuštěno elektronické přihlašování na zájmové kroužky pro školní rok 2019/2020. Kapacita všech kroužků je omezena, tak zbytečně neotálejte s přihlášením.

29.05.2019 Závěr školního roku 2018-2019 v DDM Milevsko

V týdnu od 27.-31.5.2019 probíhají v DDM Milevsko poslední schůzky všech zájmových kroužků. Děkujeme všem za spolupráci a přejeme krásné léto. Těšíme se na shledání ve školním roce 2019-2020.

Úspěch ZÚ Mladých zdravotníků na okresní soutěži v Písku

16.05.2019 Děti z kroužku Mladého záchranáře z DDM Milevsko
                                  pod vedením Ing. Karla Dvořáka sbírají úspěchy
 
13. května 2019 se zúčastnily dva pětičlenné týmy DDM Milevsko okresního kola Záchranářské soutěže v Písku. Této soutěže se účastní týmy ze základních škol, gymnázií a vzdělávacích zařízení pro děti z celého okresu Písek. Oba týmy DDM se již účastnili ve starší kategorii. Mladší tým „B“ (ve složení Volf, Dvořáková, Čepp, Matějková, Čunátová a Šedivý), byl v této kategorii nováčkem. I přesto dosáhl velice pěkných výsledků. Starší tým „A“ (ve složení Dvořák, Hůlová, Kukačková, Peterková, Koutníková a Pileček) byl složen ze zkušených mladých zdravotníků, pro které byly tyto závody rozloučením s dětskou kategorií. Snad právě proto patřil tento tým nakonec mezi favority. Těsně před závodem si bohužel tři členové týmu „A“ zranili koleno. I když na závod odjížděl tento tým s třemi ortézami na nohách, přesto bojovali a nezklamali.  Závodilo se ve třech vyhlášených soutěžních disciplínách:
 
: Soutěž mladých zdravotníků, pořádaná Oblastním spolkem Českého červeného kříže v Písku 
Zde soutěžily děti v ošetřování méně vážných, ale i závažných a život ohrožujících zranění, které byly namaskovány a reálně znázorněny figuranty SZŠ.  Děti ošetřovaly zraněné z dopravní nehody, muže s infarktem, cyklistu v bezvědomí po srážce s chodcem, turisty po pádu z výšky při pořizování selfie fotografií s otřesem mozku a zlomeným zápěstím a oběti napadení s masivním krvácením po bodné ráně nožem. Svou šikovnost dokazovali při obvazových technikách.  V této soutěži se umístil tým „B“ na nádherném 4. místě a tým „A“ vybojoval 1. místo a postup na krajské kolo soutěže. 
 
: Soutěž mladých záchranářů – „dokaž, že umíš“, pořádaná Územním odborem Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Písek
Zde děti soutěžily ve znalostech o správném chování při mimořádných událostech, znalostech o obsahu evakuačního zavazadla, v hodu granátem, v orientaci s mapou a buzolou, v hašení se žebrovou stříkačkou, rozpoznávání druhů požárů a použití vhodného hasicího přístroje. V této soutěži se umístil tým „B“ na 11. místě a tým „A“ opět zabojoval a obsadil tentokrát 3. místo.
 
: Soutěž Všestranného mladého záchranáře okresu Písek 2019
 Výsledky v daných soutěžích pak byly započteny do celkového hodnocení o pohár Města Písku, kde byly oceněny tři nejlepší týmy celého dne. Zde tým „A“ právě díky vynikajícím výsledkům nakonec obsadil celkové 2. místo a odvezl si pohár a stříbrné medaile. 
 
 
 
V průběhu školního roku se dále zúčastnili záchranáři z DDM soutěže „Mladý záchranář v akci“, pořádané Krajským ředitelstvím Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje a Krajským ředitelstvím Policie České republiky Jihočeského kraje. Po první části soutěže zaměřené na znalosti o požární ochraně, hasičích, policistech, zajištění bezpečnosti obyvatel a chování při mimořádných událostech, obsadil tým DDM Milevsko krásné sdílené druhé místo. Zároveň postoupil do krajského finálového kola v Českých Budějovicích, které se koná 23. května 2019.
 
Gratulujeme našim MLADÝM ZÁCHRANÁŘŮM k jejich dosavadním úspěchům a přejeme hodně štěstí do krajských kol záchranářské i zdravotnické soutěže.
 
                                                                                    Vedoucí ZÚ Ing. Karel Dvořák
                                                                                    Vedoucí DDM Milevsko Zdeňka Slabová

Naši partneři