Novinky

22.10.2019 Fotogalerie v novém

Pro všechny, kteří se zajímají o dění v DDM Milevsko, jsme doplnili naši fotogalerii.

04.09.2019 LT MOZOLOV 2020

LT Mozolov předběžná rezervace I. termín: 5.-11.7.2020, hlavní vedoucí Zdeňka Slabová bližší informace: tel. 777 339 923, email. slabova@ddmmilevsko.cz II. termín: 12. - 18. 7. 2020, hlavní vedoucí Kateřina Štolzová bližší informace: tel. 777 339 990, email. zelene@ddmmilevsko.cz

02.09.2019 AEROBIK - NOVINKA

Aerobik je dynamický a zábavný sport zaměřený na rozvoj hrubé motoriky, na zvýšení úrovně vytrvalosti a výkonnosti a na posílení činnosti oběhové soustavy. Máte-li dítě, které se rádo hýbe na rychlou taneční hudbu, pak je pro něj kroužek aerobiku ten pravý. Aerobik je vhodný pro děti všech věkových kategorií. Naši zkušení lektoři se věku dětí přizpůsobí a přichystají pro ně skvělé hodiny plné rytmu a zábavy.

Úspěch ZÚ Mladých zdravotníků na okresní soutěži v Písku

16.05.2019 Děti z kroužku Mladého záchranáře z DDM Milevsko
                                  pod vedením Ing. Karla Dvořáka sbírají úspěchy
 
13. května 2019 se zúčastnily dva pětičlenné týmy DDM Milevsko okresního kola Záchranářské soutěže v Písku. Této soutěže se účastní týmy ze základních škol, gymnázií a vzdělávacích zařízení pro děti z celého okresu Písek. Oba týmy DDM se již účastnili ve starší kategorii. Mladší tým „B“ (ve složení Volf, Dvořáková, Čepp, Matějková, Čunátová a Šedivý), byl v této kategorii nováčkem. I přesto dosáhl velice pěkných výsledků. Starší tým „A“ (ve složení Dvořák, Hůlová, Kukačková, Peterková, Koutníková a Pileček) byl složen ze zkušených mladých zdravotníků, pro které byly tyto závody rozloučením s dětskou kategorií. Snad právě proto patřil tento tým nakonec mezi favority. Těsně před závodem si bohužel tři členové týmu „A“ zranili koleno. I když na závod odjížděl tento tým s třemi ortézami na nohách, přesto bojovali a nezklamali.  Závodilo se ve třech vyhlášených soutěžních disciplínách:
 
: Soutěž mladých zdravotníků, pořádaná Oblastním spolkem Českého červeného kříže v Písku 
Zde soutěžily děti v ošetřování méně vážných, ale i závažných a život ohrožujících zranění, které byly namaskovány a reálně znázorněny figuranty SZŠ.  Děti ošetřovaly zraněné z dopravní nehody, muže s infarktem, cyklistu v bezvědomí po srážce s chodcem, turisty po pádu z výšky při pořizování selfie fotografií s otřesem mozku a zlomeným zápěstím a oběti napadení s masivním krvácením po bodné ráně nožem. Svou šikovnost dokazovali při obvazových technikách.  V této soutěži se umístil tým „B“ na nádherném 4. místě a tým „A“ vybojoval 1. místo a postup na krajské kolo soutěže. 
 
: Soutěž mladých záchranářů – „dokaž, že umíš“, pořádaná Územním odborem Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Písek
Zde děti soutěžily ve znalostech o správném chování při mimořádných událostech, znalostech o obsahu evakuačního zavazadla, v hodu granátem, v orientaci s mapou a buzolou, v hašení se žebrovou stříkačkou, rozpoznávání druhů požárů a použití vhodného hasicího přístroje. V této soutěži se umístil tým „B“ na 11. místě a tým „A“ opět zabojoval a obsadil tentokrát 3. místo.
 
: Soutěž Všestranného mladého záchranáře okresu Písek 2019
 Výsledky v daných soutěžích pak byly započteny do celkového hodnocení o pohár Města Písku, kde byly oceněny tři nejlepší týmy celého dne. Zde tým „A“ právě díky vynikajícím výsledkům nakonec obsadil celkové 2. místo a odvezl si pohár a stříbrné medaile. 
 
 
 
V průběhu školního roku se dále zúčastnili záchranáři z DDM soutěže „Mladý záchranář v akci“, pořádané Krajským ředitelstvím Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje a Krajským ředitelstvím Policie České republiky Jihočeského kraje. Po první části soutěže zaměřené na znalosti o požární ochraně, hasičích, policistech, zajištění bezpečnosti obyvatel a chování při mimořádných událostech, obsadil tým DDM Milevsko krásné sdílené druhé místo. Zároveň postoupil do krajského finálového kola v Českých Budějovicích, které se koná 23. května 2019.
 
Gratulujeme našim MLADÝM ZÁCHRANÁŘŮM k jejich dosavadním úspěchům a přejeme hodně štěstí do krajských kol záchranářské i zdravotnické soutěže.
 
                                                                                    Vedoucí ZÚ Ing. Karel Dvořák
                                                                                    Vedoucí DDM Milevsko Zdeňka Slabová

Naši partneři