Novinky

09.10.2020 Informace k činnosti kroužkům

Vážení rodiče a účastníci kroužků, dle nařízení vlády je kompletně zrušena výuka v našem zařízení od pondělí 12.10.2020. Výuka je zrušena až do konce podzimních prázdnin, to znamená, že bude obnovena 2.11.2020. Všechny kroužky budou nahrazeny na konci školního roku. K tomuto nařízení navíc rušíme dnešní kroužky, tj. v pátek 9.10.2020. Děkujeme za pochopení a trpělivost a budeme se těšit v listopadu. Ing. Jana Adam zastupující ředitel DDM Písek

23.09.2020 COVID 19- náhrada poměrné části školného

Pokud bude nařízena hromadná karanténa, či uzavření školských zařízení nařízením vlády, došlo by v případě nemožnosti nahrazení kroužků k vrácení poměrné úplaty za tyto zájmové útvary.

18.09.2020 Mimořádná opatření COVID

Na základě mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví platných ode dne 18. září 2020 od 0:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to ve všech vnitřních prostorech staveb s výjimkou žáků, studentů a pedagogických pracovníků v rámci vzdělávací aktivity, jejíž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (zejm.tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje). Ing. Jana Adam zastupující ředitel DDM Písek

07.09.2020 Nový kroužek v DDM "3D TISKÁRNA"

Od října otevíráme nový kroužek technického směru "3D TISKÁRNA". Je ti více než 11 let a zajímáš se o techniku? Chceš si navrhnout pomocí počítače svůj model a následně vytisknout? Přijď mezi nás. Na kroužku odhalíme tajemství 3D tisku. Zjistíme, z jakých se tiskne materiálů a jaké mají vlastnosti. Naučíme se navrhovat trojrozměrné objekty optimalizované pro tisk, které si poté vytiskneme. Více informací na tel. 777 339 990 - Štolzová Kateřina.

01.09.2020 Zájmové kroužky pro školní rok 2020 - 2021

V sekci "KROUŽKY" naleznete nabídku zájmových kroužků, které jsme pro Vás připravili pro školní rok 2020 - 2021. Bližší informace na telefonu 777 339 990 nebo na mailové adrese: zelene@ddmmilevsko.cz

Nápady a inspirace na doma v době "COVIŠKOLY"

Dobrý den všem, hlavně dětem, které teď, v době "coviškoly" nemohou chodit ani do DDM na zájmové kroužky. Věřím, že se všichni zodpovědně a pilně učíte. Určitě si však ale najdete i nějakou chvilku volna. A právě pro tento případ mám pro zájemce námět, jak tento volný čas využít.

 Děti z "Fotografického kroužku" prosím: 

BAREVNÉ JARO

 " Zachycuj fotoaparátem, mobilem vše zajímavé, barevné, veselé, zkrátka vše co tě na procházkách jarní přírodou zaujme. Může to být rosa na trávě či listech, včely na květech, probouzející se jarní příroda apod. " 
Fotografie se stručným popisem prosím poslat na email: zelene@ddmmilevsko.cz. Ráda pak ze zaslaných fotografií vytvoříme na webové stránky novou fotogalerii.  Děti z kroužku "Modeláři, Lego-robots" prosím:

POSTAV STAVBU, MODEL, ROBOTA


"Stavte doma vaše oblíbené lego stavebnice, lego roboty nebo kompletujte modely letadel, aut, tanků... "
Výsledné dílko vyfoť a pošli na email: slabova@ddmmilevsko.cz. Fotografie se stručným popiskem ráda zařadím na webové stránky do nově vzniklé galerie.


Pro děti z výtvarných a kreativních kroužků:

Nápady z youtube kanálu

Na následujícím odkazu získáte plno nápadů na kreativní tvoření: https://www.youtube.com/channel/UCSCNp-Ykmh4aOfNPRvk55UQ

Pro příznivce korálkování 


Na zahnání nudy pro všechny, kteří mají trpělivost na malé korálky jsme pro vás našli pár nápadů:

 


NÁVOD NA FIGURKY PRO DOMÁCÍ DIVADLO

Pro výrobu figurek budeš potřebovat pouze: dřevěný kolík, čtvrtku, pastelky, nůžky, lepidlo a chuť si hrát. Hotové figurky můžeš vyfotit a poslat nám na email: zelené@ddmmilevsko.cz. Došlé fotografie zveřejníme v nové fotogalerii na webových stránkách DDM Milevsko. 
TAK S CHUTÍ DO TOHO

 

HRAJETE SI RÁDI S PAPÍREM? ZKUSTE SKLÁDAT ORIGAMI

Origami je japonské slovo, které znamená "skládat papír". Skládání papíru má v Japonsku dlouhou tradici, ale rozvíjelo se i v jiných zemích a dnes je známé po celém světě.

Zde přikládáme pár nápadů: (Zdroj: Pinterest)
ORIGAMI VIDEONÁVODY


Zdroj: PinterestNETRADIČNÍ HUDEBNÍ DOPROVOD

Zdroj: Facebook (https://www.facebook.com/HitradioOrion/videos/2832323926883855/)

 


ZÁVĚS Z PAPÍRU A PŘÍRODNIN

Vytvoř si dekoraci do pokoje či na terasu. K výrobě budeš potřebovat: papír či čtvrtku, tužku, nůžky, vlasec nebo provázek, větvičku z ovocného stromu. Nejprve si podle přiložené šablony (viz. obrázek) namalujeme a vystřihneme díly ptáčka. Dle přerušované čáry šablony tělíčka a ocásku nastřihneme a díly zasuneme do sebe v místě nástřihu. Na hotového ptáčka připevníme provázek či vlasec a ten uvážeme k připravené větvičce. Hotový výrobek pak zavěsíme na libovolné místoto, kde nám bude dělat radost. 

Zdoj: Pinterest

 
PRO VŠECHNY, KDO MAJÍ RÁDI PASTELKY A SLOŽITĚJŠÍ OMALOVÁNKY

Zde jsme pro vás připravili několik omalovánek k vytisknutí. Stačí vzít pastelky a s chutí do toho:

Zdroj: Pinterest
 

Naši partneři